لینک مستقیم(بایوس چیست؟ (BIOS))

چیست؟ یکی از متداولترین موارد کاربرد حافظه های Flash ، استفاده از آنان د ر Basic Input/Output System)) است . BIOS این اطمینان را به عناصر سخت افزاری نظیر : تراشه ها ، هارد یسک ، پورت ها ، پردازنده و ... خواهد داد که بدرستی عملیات خود را در کنار یکدیگ...
لینک مستقیم(بایوس چیست؟ (BIOS))|40092006|low40092553|دانلود و خرید مقاله بایوس چیست؟ ,دانلود مقاله بایوس چیست؟ ,خرید مقاله بایوس چیست؟ ,خرید و دانلود مقاله بایوس چیست؟ ,دانلود رایگان مقاله بایوس چیست؟ ,داناود رایگان تحقیق بایوس چیست؟ ,دانلود رایگان پژوهش بایوس چیست؟
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان بایوس چیست؟ (BIOS) را مشاهده می نمایید.

چیست؟

یکی از متداولترین موارد کاربرد حافظه های Flash ، استفاده از آنان د ر Basic Input/Output System)) است .

BIOS این اطمینان را به عناصر سخت افزاری نظیر : تراشه ها ، هارد یسک ، پورت ها ، پردازنده و ... خواهد داد که بدرستی عملیات خود را در کنار یکدیگر انجام دهند. هر کامپیوتر ( شخصی ، دستی ) دارای یک ریزپردازنده بعنوان واحد پردازشگر مرکزی است . ریزپردازنده یک المان سخت افزاری است .بمنظور الزام پردازنده برای انجام یک عملیات خاص، می بایست مجموعه ای از دستورالعمل ها که نرم افزار نامیده می شوند نوشته شده و در اختیار پردازنده قرار گیرد.

از دو نوع نرم افزار استفاده می گردد : - سیستم عامل : سیستم عامل مجموعه ای از خدمات مورد نیاز برای اجرای یک برنامه را فراهم می نماید. ویندوز 98 ، 2000 و یا لینوکس نمونه هائی از سیستم های عامل می باشند. - برنامه های کاربردی : برنامه های کاربردی نرم افزارهایی هستند که بمنظور تامین خواسته های خاصی طراحی و در اختیار کاربران گذاشته می شوند.

برنامه هائی نظیر : Word ، Excel و ... نمونه هائی از این نوع نرم افزارها می باشند. BIOS در حقیقت نوع سومی از نرم افزارها بوده که کامپیوتر بمنظور عملکرد صحیح خود به آن نیاز خواهد داشت. خدمات ارائه شده توسط BIOS نرم افزار BIOS دارای وظایف متعددی است .

ولی بدون شک مهمترین وظیفه آن استقرار سیستم عامل در حافظه است . زمانیکه کامپیوتر روشن و ریزپردازنده سعی در اجرای اولین دستورالعمل های خود را داشته باشد ، می بایست دستورالعمل های اولیه از مکان دیگر در اختیار آن گذاشته شوند ( در حافظه اصلی کامپیوتر هنوز اطلاعاتی قرار نگرفته است ) دستورالعمل های مورد نظر را نمی توان از طریق سیستم عامل در اختیار پردازنده قرار داد چراکه هنوز سیستم عامل در حافظه مستقر نشده و همچنان بر روی هارد دیسک است .

مشکل اینجاست که می بایست با استفاده از روشهائی به پردازنده اعلام گردد که سیستم عامل را به درون حافظه مستقر تا در ادامه زمینه استفاده از خدمات سیستم عامل فراهم گردد. BIOS دستورالعمل های لازم را در این خصوص ارائه خواهد کرد. برخی از خدمات متداول که BIOS ارائه می دهد ، بشرح زیر می باشد: - یک برنامه تست با نام POST بمنظور بررسی صحت عملکرد عناصر سخت افراری - فعال کردن تراشه های BIOS مربوط به سایر کارت های نصب شده در سیستم نظیر : کارت گرافیک و یا کنترل کننده SCSI - مدیریت مجموعه ای از تنظیمات در رابطه با هارد دیسک،Clock و ... BIOS ، یک نرم افزار خاص است که بعنوان اینترفیس ( میانجی ) بین عناصر اصلی سخت افزارهای نصب شده بر روی سیستم و سیستم عامل ایفای وظیفه می نماید.

نرم افزار فوق اغلب در حافظه هائی از نوع Flash و بصورت یک تراشه بر روی برد اصلی نصب می گردد. در برخی حالات تراشه فوق یک نوع خاص از حافظه ROM خواهد بود. زمانیکه کامپیوتر روشن می گردد BIOS عملیات متفاوتی را انجام خواهد داد: - بررسی محتویات CMOS برای آگاهی از تنظیمات خاص انجام شده - لود کردن درایورهای استاندارد و Interrupt handlers - مقدار دهی اولیه ریجسترها و مدیریت Power - اجرای برنامه POST بمنظور اطمینان از صحت عملکرد عناصر سخت افزاری - تشخیص درایوی که سیستم می بایست از طریق آن راه اندازی (Booting) گردد.


مطالب دیگر:
🔍جزوه کامل درس علم مواد🔍کتاب انتقال حرارت هلمن🔍نمونه سوالات امتحان درس دینامیک ماشین به همرا ه پاسخ🔍امر به معروف و نهی از منکر و نقش آن در جامعه (۴۰ص)🔍کتاب ارتعاشات کِلی🔍امر به معروف و نهی از منکر و شرایط آن در جامعه (۲۶ص)🔍کتاب طراحی اجزائ شیکلی به همراه تشریح مسائل🔍دانلود پاورپوینت درس دانش خانواده با موضوع سیاست های زنانه با قیمت عالی!!🔍اصول انبارداری (۷۴ص)🔍دانلود پروژه طراحي سيستمهاي هيدروليک (فرمت word وباقابلیت ویرایش)تعداد صفحات 32🔍دانلود پروژه طراحی یک سیستم سردخانه 35000 تن در شهر(فرمت فایل word وباقابلیت ویرایش)تعداد صفحات 95🔍اندیشه سیاسی پیامبر اسلام (۳۰ص)🔍مقاله آنفلوانزا (۱۹ص)🔍مقاله آنفلوانزای خوکی (۱۲ص)🔍دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک یک (فرمت فایل Word وباقابلیت ویرایش)تعداد صفحات 30🔍مقاله درباره آنتی ویروس ها (۱۸ص)🔍مقاله درباره آینه (۱۲ص)🔍مقاله درباره آلودگی هوا (۱۵ص)🔍انواع اختلالات شخصیتی (۹ص)🔍مقاله درباره حرکت اجسام (۲۴ص)🔍مقاله درمورد کرم ها و انگل ها (۲۳صword)🔍مقاله درباره سبک های معماری (۲۹ص)🔍مقاله انواع ریز سنج ها (۱۲ص)🔍مقاله انواع ساعت (۱۴ص)🔍دانلود گزارش کارآموزی در نمایندگی ایران خودرو -تعداد صفحات 11